Голово шоу между Спартак (Варна) и Спортист (Своге) остана без победител

Спартак (Варна) и Спортист (Своге) завършиха наравно 2:2 в двубой от 19-ия кръг на Втора лига. Това бе последно домакинство за "соколите" за календарната година.

Срещата започна отлично за варненци, които поведоха още в 10-ата минута. След заучена комбинация от непряк свободен удар топката бе обработена технично с едно докосване между капитана Виктор Митев, Ахмед Ахмедов и Атанас Зехиров, а последният бе повален от вратаря Ивайло Василев. Съдията посочи бялата точка, а Румен Руменов хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Резултати и голмайстори във Втора лига

10 по-късно стражът на Спартак - Георги Георгиев, се засуети и излезе неразчетено, при което спъна противников играч, за което получи директен червен картон. Даниел Начев напусна терена и на негово място влезе резервния вратар Никола Виденов. От дузпата Светослав Диков не сбърка и изравни резултата.

Малко след като измина половин час от началото на мача гостите реализираха второ попадение след неразбирателство в отбраната на "соколите". В началото на второто полувреме появата на Н'Зи внесе свежест за Спартак и тимът упражни натиск, въпреки че бе в намален състав.

В 49-ата минута, след изпълнение на корнер, Ахмедов се извиси и с глава отбеляза неспасяем гол за 2:2. След това играта стана двуостра, но до ново попадение така и не се стигна, с което двата отбора си разделиха по една точка.

Спартак (Варна) събра 33 точки, с които запазва втората си позиция в класирането. В четвъртък "соколите" гостуват на ЦСКА 1948 II в отложен двубой. За "шоколадите" пък предстои среща с Марица в Своге.