Марица надви дубъла на ЦСКА 1948 и се върна към победите

Отборът на Марица (Пловдив) победи дубъла на ЦСКА 1948 с 1:0 в среща от 19-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата падна в 19-ата минута, в която Веселин Марчев се разписа с глава след центриране на Георги Трифонов

Двубоят предложи много положения особено през второто полувреме, в което гостите от София бяха близо до изравняването, а преди това Марица до удвояването на резултата. Преди почивката Марица поведе в резултата с гол на Веселин Марчев. В 19-ата минута пловдивчани атакуваха по десния фланг. Георги Трифонов имаше възможност да стреля, но вместо това реши да центрира и качи топката на главата на Веселин Марчев, който от близка дистанция се разписа.

Резултати и голмайстори във Втора лига

В последните минути на първата част "червените" натиснаха в опит да изравнят, но без успех. В 61-вата минута Трифонов проби по дясното крило и центрира безупречно в наказателното поле, където Валери Домовчийски стреля от движение. В удара на нападателя имаше както сила, така и точност, но Нисторов се разтегна и с хубав плонж под гредата успя да избие в корнер.

В 77-ата минута се откри най-чистата възможност за гол пред ЦСКА 1948 II. Тя дойде след удар от около 30 метра на Мартин Атанасов. Топката отиваше право в горния десен ъгъл на вратата зад Петър Начев, но стражът плонжира и изби в корнер със сетни сили.

В 82-рата минута отново Атанасов беше близо до гола, но и този път Начев беше на висота. Халфът на гостите шутира в близкия ъгъл на вратаря. Начев беше застанал на гредата и отрази изстрела. В 87-ата минута късметът покри Марица. Калоян Стрински беше оставен да стреля от дъгата на наказателното поле. Ударът беше много силен и разтресе страничната греда.

Снимки: Startphoto