Дончич: Най-много ни липсва креативността в нападение

Наставникът на Локомотив (София) Данило Дончич даде мнението си след равенството на своя тим с Пирин (Благоевград). “Железничарите” вкараха в последната секунда и двубоя завърши 1:1.

Гол в последните секунди зарадва Локомотив (София) в Благоевград

“Ние знаехме, че тук винаги се играе тежко и трудно. Те играят здраво вкъщи, добър отбора са с добър треньор. Жалко, играхме добре, в началото играхме добре е и в 45-ата минута ни вкарват гол след наша грешка. Успяхме второто полувреме да вземем нещата в свои ръце и да контролираме мача. Създавахме някакви положения, но не дойде гол. Радвам се, че втори пореден мач вкарваме накрая и вземаме точка.

На нас най-много ни липсва креативността в нападение. Трябва да работим по този проблем. Създаваме, но не можем да вкараме. Имаме добри футболисти напред, но просто не успяваме ние първи да вкараме и да водим. Тогава ще е друга ситуацията. Най-тежко е, когато гониш резултата.

Мачът с Левски ни повдигна самочувствието. Знаехме, че тук можем да се надиграем с Пирин.

Всички гледат последните мачове. Ще излезем за победа и атакуващо, за да свършим тази календарна година с позитивна атмосфера преди празниците”, заяви Дончич.