Черно море издържа срещу Академик Пд за победа №3 в НБЛ

Черно море Тича победи с 93:87 (32:19, 30:17, 16:25, 15:26 ) Академик Пловдив в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се днес в зала “Христо Борисов” във Варна. След срещата “моряците” са с три победи и седем загуби в сметката си, а пловдивчани са с баланс 2-8.

Преди срещата центърът на Черно море Аверил Ъгба беше награден за Играч на месеца в елита на българския баскетбол.

ПЪРВА ЧАСТ

Домакините бързо поведоха със серия от 9-0, като не даваха шанс за реакция на съперника си, който е без центъра си Тайлър Криймър. Припомняме ви, че Академик Пд и американецът се разделиха по взаимно съгласие.
След 4 минути игра разликата набъбна до 14 точки в полза на "моряците' (17:3). Гостите успяха да стопят пасива си до 6 точки (17:23) след малко повече от 7 минути игра, а минута преди края на частта разликата отново стана двуцифрена - 13 точки (32:19), като така беше затворена и първата четвърт.

Резултати от десетия кръг на НБЛ

ВТОРА ЧАСТ

Отборът на Черно море продължи доминацията си в зала "Христо Борисов", като поведе с 18 точки на Академик Пловдив, след изиграни 2 минути от втората част. При 6 минути оставащо време преднината на "моряците" достигна 20 точки (41:21) след кош на звездата на тима Аверил Ъгба, а 4 минути преди края скочи до 24 точки (50:26). Въпреки усилията на баскетболистите на Йордан Янков, те не успяха да се върнат в мача до почивката, а дори позволиха на съперника си да увеличи преднината. В крайна сметката двата отбора се оттеглиха на паузата при резултат 62:36 в полза на Черно море.

Първо в Sportal.bg! Академик Пловдив се раздели с американец

ТРЕТА ЧАСТ

Баскетболистите на Академик направиха всичко възможно да стопят огромния си пасив, но така и не успяха да намерят противодействие срещу съперника си. "Моряците" продължиха да налагат темпото си, а мощна забивка на Джъстин МакКол и бързи 5 точки на Кръстомир Михов намалиха изоставането на гостите до 14 точки (59:73) - малко повече от минута преди края на частта. Но тройка  на Костадин Лазаров отново направи преднината на варненци 17 точки. Преди заключителните 10 минути Черно море поведе със 17 точки на Академик Пловдив.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ

Последната част не предлага нищо различно, като отново Академик се опитваше да догони съперника си в резултата, но след 5 минути игра това изглеждаше като невъзможна задача за играчите на Йордан Янков. Въпреки че вдигнаха оборотите след почивката, те не успяваха да стопят огромната преднина, която натрупа Черно море през първите две части. По-малко от 3 минути преди края на мача Академик намали изоставането си до 10 точки, а последната минута и половина - до 8 точки. Бързо стопи и до 5 точки (85:90). 10 секунди преди края пък разликата падна само до 4 точки в полза на домакините. Въпреки това баскетболистите на Черно море не се дадоха до края на мача.

Аверил Ъгба завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 10 борби за Черно море Тича, 18 точки вкара Тач Ънру, 16 наниза Къртис Джоунс.

За Академик Пловдив Ранел Къмингс се отчете с 25 точки, Джерълд Лидел записа дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, а 16 точки добави Томислав Минков.

В последния кръг Черно море допусна загуба от Рилски спортист като гост, а Академик отстъпи на Черноморец в собствената си зала.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Аверил Ъгба, Костадин Лазаров, Тач Ънру, Мартин Коцев, Мартин Йорданов

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: Джъстин МакКол, Ранел Къмингс, Мартин Маринов, Джерълд Лидел, Йоанис Кикрилис