Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Ранен гол и червен картон донесоха пестелива победа за Лацио

Отборът на Лацио записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Каляри в двубой от 14-ия кръг на Серия "А". Така „орлите“ прекратиха негативната си серия от три шампионатни мача без успех.

Още в осмата минута римляните излязоха напред в резултата. Тогава Мануел Ладзари се възползва от грешка на Пантелис Хацидиакос в наказателното поле и асистира на Педро Родригес, който със своя шут даде аванс на домакините. Те бяха допълнително улеснени в 27-ата минута, когато след проверка с ВАР главният съдия изгони с директен червен картон полузащитника на сардинци Антоан Макумбу, който спря с нарушение откъсващия се сам срещу вратаря Матео Гендузи. В оставащото време „бианкочелестите“ контролираха играта, но не сториха достатъчно, за да отбележат поне още едно попадение. За сметка на това в добавеното време Иван Проведел с чудесно спасяване предотврати изравнителен гол на Леонардо Паволети, а Гаетано Ористанио не успя да се възползва от грешка на Ладзари.

С тази победа Лацио се изкачи на 9-ото място с актив от 20 точки, а Каляри е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 10 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages