Петър Костадинов: Крайно време е да ни оставят да се наслаждаваме на играта

Помощник-треньорът на Черно море - Петър Костадинов, сподели мнението си след драматичния успех над Етър с 2:1 във Велико Търново. Асистентът на Илиан Илиев разкритикува съдиите за две от отсъжданията - вдигнатата засада през първото полувреме и отсъдената дузпа в полза на "болярите" в края на срещата, с която резултатът бе изравнен. В сетния миг на двубоя Васил Панайотов донесе трите точки на "моряците".

"Емоциите бяха наистина бурни. Последните минути след редовните 90 бяха доста критични. Не сме гледали дузпата, но казаха, че била спорна и вследствие на това беше изгонен Илиан Илиев. Сега ще е наказан и отборът ще бъде лишен от неговото присъствие на скамейката. Най-хубавото от цялата ситуация, е че момчетата потърсиха победата и след това изравняване и след известна доза шанс топката отиде във Васко и той реализира и победихме. Мисля, че като цяло заслужавахме победата. Изпуснахме шест-седем 100%-ови ситуации. Тази глупост, която Сула направи, можеше да ни коства победата. Най-лошото от цялата ситуация е, че ще загубим Илиан поне в следващия мач.

Уникална драма! Гол в последните секунди изравни Черно море на върха с ЦСКА - София

Можеше да загубим още две точки. Поздравявам момчетата за почти перфектно изиграния мач и за характера, който проявиха.

Крайно време е да ни оставят да се наслаждаваме на играта. Тези момчета цял полусезон дават максимума от своите възможности. Нашата молба е да оставят да се играе честно първенството, нищо друго. Знаете бюджетите на ЦСКА и Лудогорец. Ние сме с доста по-малък бюджет, просто искаме да ни оставят да се наслаждаваме на играта.

Нашата роля е много лесна, защото сме попаднали на много добри момчета - и като футболисти, и като хора. С тях се работи много лесно. От това естество нито ние имаме проблеми с тях, нито те с нас.

Не ни е фиксидея първото място. Искаме да си играем мач за мач. Ако заслужаваме да победим - да победим. Със сигурност последният мач за тази година ще е изключително труден. Виждате Славия последните пет-шест мача как играе. С връщането на новия стар треньор нивото им се вдигна много, така че ни очаква много труден мач. Ще стане добър мач за зрителите, защото и двата отбора се опитваме да играем добър футбол.

Първото полувреме се вдигна абсурдна засада. По всички правила трябва да се изчака ситуацията и тогава да се отсъди. После разбрахме, че не е имало засада. Искрата я запали дузпата. Не съм я гледал, но нито един играч на Етър не поиска дузпа", каза помощникът на Илиан Илиев.

Снимки: Startphoto