Левски с нов опит да сложи край на лошата си серия

Слушай на живо
Слушай на живо: Левски - Локомотив (Пловдив)

Левски посреща Локомотив (Пловдив) в интригуващ сблъсък от 19-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" е от 17:30 ч. и ще бъде ръководен от Валентин Железов. Преди днешния мач двата отбора са разделени от 6 точки - "сините" заемат шесто място в класирането, докато "смърфовете" са четвърти.

Пред столичани се открива нова възможност да прекъснат серията си без успех в шампионата, която продължава вече повече от месец. За последно тимът на Николай Костов се наложи над Черно море (1:0) на 22 октомври, а оттогава Левски записа две загуби и три равенства.

Левски с нова издънка! "Сините" пропиляха два гола аванс срещу Локомотив (София)

Със сигурност "сините" могат да съжаляват за някои резултати напоследък. В последния кръг Левски поведе на Локо (София) с 2:0 и в рамките на последните 15 минути допусна изравняване. По сходен начин отборът загуби точки и срещу Ботев (Пд).

Локомотив (Пловдив) също не се намира в най-добрата си форма. Футболистите на Александър Томаш постигнаха само една победа в последните си осем срещи в елита. Преди седмица "черно-белите" допуснаха изненадващо поражение с 0:2 на тежкия терен във Враца.

Сега пловдивчани също ще бъдат пределно мотивирани да си тръгнат от "Герена" с точка или три. По-рано през сезона Локо удари Левски на "Лаута" с голове на Джовани и Георги Минчев.

28 Локомотив (Пловдив) 2:1 Левски

Наставникът на домакините ще трябва да се справя с някои кадрови проблеми, включващи отсъствието на Джавад Ел Джемили и Илиян Стефанов. Двамата ще бъдат част от традиционната "Синя фиеста" преди мачовете на стадион "Георги Аспарухов".

Под въпрос за срещата остават Хосе Кордоба, Асен Митков и Роналдо. Добрата новина за Николай Костов е, че ще може да разчита на 100% на бразилците Уелтон и Цунами.

Трима от Левски не тренират

В Локомотив (Пд) няма отсъстващи, така че Томаш ще заложи на оптимален състав в търсене на положителен резултат днес.