Литекс изненада Добруджа и записа трети пореден успех

Литекс постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Добруджа в двубой от 19-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение, което се оказа и с цената на победата, бе реализирано от Иван Иванов (23') в средата на първото полувреме.

Това е трети пореден шампионатен успех за ловчалии с този резултат. Със спечелените три точки днес "оранжевите" се изкачиха до 9-ото място във временното класиране. Добруджа, който е един от сериозните претенденти за промоция в елита, пък остава на пета позиция.

Домакините заложиха на офанзивен футбол и наложиха бързо темпо в началото на мача. В седмата минута Стефан Статев изпълни пряк свободен удар, вратарят на Литекс изби топката. Гостите от Ловеч откриха резултата в средата на първото полувреме. След изпълнение на ъглов удар, последва неразбирателство в защитата на Добруджа и Иван Иванов се възползва от ситуацията.

Веднага след гола Преслав Йорданов се озова на върха на атаката, но шутира над гредата на вратата, пазена от Алекс Божев. До края на полувремето Добруджа бе по-активният отбор на терена, но изравнителен гол не падна.

И след почивката добричлии продължиха да търсят гола. В 58-ата минута Литекс имаше добра възможност да увеличи преднината си, но удар на техен нападател разтресе напречната греда на Георги Аргилашки.

Веднага след това Добруджа организира бърза атака, Славчо Шоколаров бе в добра позиция, но стреля неточно. Емануил Манев вкара топката в мрежата на ловчалии в 67-ата минута, но бе маркирана засада.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Най-чистото положение дойде в 72-ата минута, когато след поредна атака за Добруджа Стефан Статев промуши топката между краката на защитник от Литекс, центрира към Преслав Йорданов, който пропусна да изравни на празна врата.

Нова греда в заключителните минути отново спаси гостите и по този начин резултатът се запази непроменен.