Славия спря и ЦСКА - София, 17-годишен шокира "червените", а съдиите отмениха дузпа и гол

Славия и ЦСКА - София завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Резервата Мартин Георгиев си вкара автогол в 67-ата минута, а в 86-ата 17-годишният Роберто Райчев изравни.

През първата част реферите, след намеса на ВАР, отмениха първо отсъдена дузпа за домакините, а след това и гол на Линдсет заради предполагаема игра с ръка на Назон. И двете решения на съдиите бяха много спорни.

18 Славия 1:1 ЦСКА - София

В предишния кръг "белите" взеха скалпа на основния фаворит за титлата - Лудогорец, а днес спряха и лидера в класирането ЦСКА - София. Още по-впечатляващо е, че при изравнителното им попадение те бяха с цели четрима футболисти до 20 години - 18-годишния Мартин Георгиев, 20-годишниятВелко Йеленкович, 17-годишния Роберто Райчев и 20-Християн Стоянов.

Иначе мачът бе доста интересен, като повечето положения бяха пред "червената" врата. Веднъж гредата помогна на гостите, а на няколко пъти и Бусато демонстрира своята класа.

В състава на "червените" се завърна капитанът Юга, който пропусна предишния двубой срещу Етър заради наказание. Махмутович започна за сметка на Кордоба в центъра на отбраната, където си партнира с Петров. В атака промяната бе Фаетон за Естрада.

В началните минути двата отбора си размениха по една опасна атака. Първо "белите" осъществиха набег по дясното крило, но Махмутович изчисти в корнер пас към намиращия се зад него Дост. Секунди по-късно Хайнц се откъсна отдясно в половината на домакините, но не сполучи с подаването към свой съотборник.

В 18-ата минута Фаетон се измъкна отдясно и намери Назон пред границата на наказателното поле. Таранът на гостите комбинира в ляво, където бе Хайнц. Норвежецът шутира по земя, но Вуцов улови.

В 27-ата минута Славия пропусна най-чистото положение до този момент. Хайнц позволи да му отнемат топката, след което последва бърза атака за "белите". Тя завърши с подаване в наказателното поле, където Дост се озова очи в очи с Бусато при заложена топка на около десетина метра фронтално срещу вратата, но защитникът стреля в аут.

Само 180 секунди по-късно Николов направи още по-сериозен пропуск, тъй като не успя да вкара от 7-8 метра след подаване на Тасев отляво и намеса на Петров. Последва корнер за домакините. Центрирането по земя се отби в дясната греда, след като Вион се размина с топката в опит да я изчисти. Последва добавка на Тасев, а Бусато изби.

Гостите, които играха в черно, отговориха с пробив на Фаетон, който върна към Назон. Хаитянинът се завъртя на 180 градуса и отправи силен удар над вратата.

В 44-ата минута Славия получи дузпа за съприкосновение на Махмутович срещу Керчев. ВАР арбитърът Ивайло Стоянов обаче привика Тренчев да види отново ситуацията и 11-метровият наказателен удар бе отменен.

Малко по-късно, в даденото от съдията продължение на първата част, Турицов отправи параболичен удар от над 25 метра, който Вуцов изби в корнер. След неговото изпълнение Линдсет вкара с глава. Първоначално Тренчев призна попадението, но Стоянов пак го извика и след проверка с ВАР главният съдия отсъди фал за игра с ръка на Назон.

И двете ситуации бяха доста спорни.

В 55-ата минута наставникът на Славия Златомир Загорчич извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Генев се появи 18-годишният Георгиев, който оформи двойка в центъра на отбраната с 20-годишния Йеленкович.

След час игра "белите" и "червените" заформиха сериозно меле в малкия пеналт на гостите, но в крайна сметка всичко завърши с аут.

В 63-ата минута Славия създаде поредна голова възможност. Тасев шутира от фал в близкия ъгъл на Бусато, а вратарят изби. Последва добавка на Дост от близка дистанция, но бразилският страж на "червените" отново спаси.

След две минути отново домакините обстрелваха вратата на своя съперник първо чрез Тасев, а след това и Стоев пробва да реализира, но Бусато спаси, а при втория удар топката профуча покрай вратата.

Противно на логиката предвид показаното на терена до този момент, ЦСКА - София откри резултата в 67-ата минута. Това стана след автогол на Георгиев при опит да изчисти топката след разбъркване в наказателното поле.

В 73-ата минута гостите комбинираха добре в половината на Славия, а атаката завърши с неточен изстрел на Турицов от 18-19 метра. Пет минути по-късно Фаетон центрира към Кареасо, който отправи удар с глава в аут.

Последваха няколко смени в двата състава, а от това се възползваха по-добре "белите", които изравниха резултата в 86-ата минута. Томбак центрира отдясно към непокрития Райчев и 17-годишният футболист разстреля Бусато от воле.

СЛАВИЯ 1:1 ЦСКА - СОФИЯ

0:1 Мартин Георгиев 67 авт.
1:1 Роберто Райчев 86

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 5. Йеленкович, 4. Генев, 37. Керчев, 27. Мартинов, 17. Дост, 33. Иванов, 23. Александров, 88. Тасев, 10. Николов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 22. Махмутович, 6. Петров, 15. Вион, 21. Юга, 14. Хайнц, 26. Марселино, 7. Линдсет, 9. Назон, 11. Фаетон

Снимки: Владимир Иванов