Роял Юнион изпусна Тулуза, второто място ще се реши в последния кръг

Тулуза завърши 0:0 в домакинството си на Роял Юнион в мач от петия кръг на груповата фаза. Двата тима в общи линии си поделиха владеенето на топката, но повечето голови положения бяха на сметката на гостите, които повече могат да съжаляват, че не успяха да спечелят, тъй като пропуснаха поредица от добри положения.

През първото полувреме единственото сериозно положение бе именно в полза на Роял Юнион, но бранител блокира хубав изстрел на Мохамед Амура. Гостите не успяха да се възползват от още две отлични ситуации в 73-ата минута, когато първо Коки Мачида стреля отлично, но ударът му бе спасен от Гийм Рест, а отново Амура не се справи при добавката и не успя да уцели вратата. Гостите от Белгия направиха нов сериозен пропуск в последната минута на редовното време, когато този път Камерът Пуертас не успя да намери мрежата.

С тази точка Тулуза запази второто си място в група E, която тази вечер бе спечелена от Ливърпул, който триумфира с 4:0 в домакинството си на Ласк в другия двубой. Френският тим ще трябва да търси победа в последния мач срещу Ласк, за да си осигури класирането в следващата фаза. Роял Юнион е трети с пет точки, но все още пази шансове за преминаване в следващата фаза при провал на Тулуза и победа с повече от две попадения срещу Ливърпул.

Снимки: Imago