Нордселанд разпердушини Фенербахче и оглави групата на Лудогорец

Нордселанд записа нова разгромна победа в Лигата на конференциите. След като спечелиха със 7:1 срещу Лудогорец, сега датчаните отнесоха с 6:1 и турския гранд Фенербахче в домакинството си от 5-ия кръг в група "Н". По този начин Нордселанд оглави класирането в групата кръг преди края.

Нордселанд взе преднина от два гола в рамките само на четири минути. Резултатът бе открит в 21-вата минута, когато след центриране от корнер Лукас Хей бе точен с глава. След това в 25-тата минута Диоманде изведе на скорост Даниел Свенсон, който от движение бе точен за 2:0.

Фенербахче обаче можеше да изравни само за две минути в края на полувремето. Първо в 43-тата минута Миши Батшуай получи пас с пета от Себастиан Шимански на границата на пеналта и с прецизен удар по земя намали на 2:1. Секунди по-късно и Шимански вкара с глава, но попадението не бе признато заради игра с ръка на поляка.

Нордселанд обаче отново си върна преднината от два гола в 55-ата минута след хубава многоходова атака, завършена от Бенямин Нигрен.

Гостите бързо можеха да върнат интригата, но второ тяхно попадение в 59-ата минута не бе зачетено, като този път разочарованието бе за Миши Батшуай, който се оказа в засада.

До края домакините доминираха и забиха нови три гола, с които окончателно подпечатаха успеха си. Първо в 66-ата минута удар на Андреас Шелдеруп бе блокиран, но топката попадна в Кристиан Расмусен, който вкара за 4:1. Отново Нигрен след страхотен самостоятелен рейд в 75-ата минута вкара петия гол, а той бе автор и на шестото попадение в 84-тата минута, оформайки своя хеттрик.

Така Нордселанд поведе в класирането в групата с 10 точки, пред Лудогорец с 9, колкото има и Фенербахче, който обаче вече е на 3-тото място заради по-лоши показатели.