Бивш играч на Милан класира Слован напред

С два гола на бившия футболист на Милан Юрай Куцка тимът на Слован (Братислава) стигна до скъпоценен успех с 2:1 над представителя на Фарьорските острови Клаксвик в мач от петия кръг на група “А” на Лигата на конференциите.

Тази победа гарантира на словаците, че ще заемат едно от първите две места в групата, след като по същото време Лил надви Олимпия (Любляна) с 2:0.

Сега на Слован му остава да се надява на грешка на “песовете” в последния кръг, за да ги измести от първата позиция, с което директно да се класира за осминафиналите. В противен случай отборът ще трябва да мине през плейофния кръг.

Слован срещна сериозни трудности срещу надъхания съперник и в 17-ата минута вече изоставаше в резултат след гол на Мадс Бо Микелсен.

Куцка обаче изравни сравнително бързо - само седем минути по-късно.

36-годишният халф донесе обрата в 62-рата с оказалия се единствен точен удар на словаците през второто полувреме.

Последва сериозен натиск на домакините, заради което петима футболисти на гостите бяха принуди да извършват нарушения, заради които получиха жълти картони.

Клаксвик отпада от турнира, като в последния кръг ще гостува на Лил. Слован пък посреща Олимпия.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!