Лил си гарантира излизане от групата насред локвите в Любляна

Лил ще излезе от групата си в Лигата на конференциите, след като стигна до решаваща победа с 2:0 над Олимпия (Любляна) като гост в мач от петия кръг на група “А”. По същото време Слован (Братислава), също на чужд терен, надви Клаксвикар с 2:1.

Това означава, че французите и словаците ще заемат първите две позиции, докато загубилите в четвъртък вечер отпадат и в последния кръг няма да играят за нищо.

Остава единствено да се реши кой ще е първи и кой ще е втори, като вторият ще трябва да мине през плейофен кръг преди осминафиналите.

Лил успя да се наложи в Любляна на фона на много лош като качество терен. Реми Кабела реализира първото попадение след четвърт час игра, а в 75-ата точен беше и Юсуф Язъджъ.

По този начин “песовете” записаха втори успех с този резултат над Олимпия в групата.

След две седмици Лил приема Клаксвикар и при победа ще е сигурен за директно класиране за осминафиналите. Словенците пък слагат край на европейската си кампания с визита в Братислава.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!