Гент разби Зоря и ще решава първото място в групата в последния двубой

Гент надделя с 4:1 като домакин на Зоря (Луганск) в мач от петия кръг на Лигата на конференциите и продължава да води в класирането на група B. Домакините стигнаха само до едно попадение през първата част чрез Малик Фофана (20’), но през втората част Арсений Барахов (49’) си отбеляза автогол, а след това голове отбелязаха Гифт Орбан (55’) и Омри Генделман (75’), за да се стигне до почетното попадение на Денис Нагнойний (82’).

Белгийците стигнаха до попадение в 20-ата минута при единствената реална ситуация за попадение през първата част, когато Малик Фофана достигна едно подаване в предни позиции и с изстрел от границата на пеналта прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Срещата сякаш започна да се изяснява в началото на втората част, когато Арсений Батагов си отбеляза нелеп автогол и покачи на 2:0. Само пет минути след това възпитаниците на Хайн Ванхазебрук вече имаха преднина от три попадения след хубаво попадение на Гифт Орбан.

Играчите на Гент започнаха да действат с много по-голяма лекота и пропуснаха положения за нов гол. До такъв все пак се стигна петнайсет минути преди края на редовното време, когато Омри Генделман изведе Юго Кайперс и той много хладнокръвно порази мрежата на Микита Турбайевски за четвърти път.

Гостите от Зоря все пак стигнаха до почетно попадение в 82-ата минута благодарение на Денис Нагнойний, но силите им стигнаха само до толкова. Белгийският тим получи и дузпа в добавеното време, но след преглед с ВАР тя бе отменена.

По този начин Гент продължава да е водач в класирането на Лигата на конференциите с актив от 13 точки, но Макаби (Тел Авив), който по-рано днес надделя в Исландия на Брейдаблик, е втори с 12. В последния кръг от груповата фаза двата тима ще се изправят един срещу друг, за да решат в директен сблъсък първото място в подреждането.

Снимки: Imago