Рен разби Макаби (Хайфа) и се класира за следващата фаза

Рен постигна класически успех с 3:0 в гостуването си на Макаби (Хайфа) от 5-ия кръг в група "F" на Лига Европа. Това бе четвърта победа от пет мача за френския тим, който официално си гарантира продължаване към елиминациите в турнира.

Мартен Терие откри резултата в полза на гостите в 29-ата минута. Той направи двойно подаване с Енцо Льо Фе, нахлу в наказателното поле и стреля във вратата за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Вторият гол в мача бе на сметката на Амин Гуири в 47-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната на израелтяните, отне топката, финтира защитник и отблизо отбеляза за 0:2.

В добавеното време на мача Фабиан Рийдер оформи крайното 0:3. Той бе точен с прецизно изпълнение от фаул в 93-тата минута.

Така Рен събра актив от 12 точки и е лидер в групата, пред Виляреал, който има 6 точки, но и два мача по-малко. Макаби остава на дъното с 1 точка от 4 мача и вече няма шанс за продължаване напред.