Бодьо/Глимт се класира за елиминациите в ЛК след голова фиеста срещу Лугано

Отборът на Бодьо/Глимт спечели домакинството си на тима на Лугано с 5:2 в среща от петия кръг на груповата фаза на лигата на конференциите. С успеха норвежките шампиони си гарантираха участие в директните елиминации на третия по значимост турнир на европейската футболна сцена, като в следващия кръг дори ще излязат в пряк сблъсък за лидерската позиция в група “D” срещу състава на Брюж.

Първото полувреме по нищо не предполагаше, че ще се стигне до головата фиеста, която оформи крайния резултат и норвежците се оттеглиха на почивката със само гол преднина, който бе отбелязан в 40-ата минута от Амал Пелегрино.

След подновяването на играта норвежците сравнително скоро стигнаха до втори гол, който вкара Сонде Фет в 52-ата минута, а в 66-ата Патрик Берг оформи класиката.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Гостите успяха да върнат един гол в 69-ата минута чрез Жан Целар, с което опитаха и да направят загубата си една идея по-почетна. Норвежците обаче не позволиха това и си върнаха преднината от три гола в 79-ата минута благодарение на Амал Пелегрино, докато Борис Бабич намали отново в 86-ата.

В крайна сметка играчите на Бодьо/Глимт имаха последната дума и в 89-ата минута Оскар Калскармо вкара пети гол.