Аталанта и Спортинг врътнаха реми, което устройваше и двата тима

Отборите на Аталанта и Спортинг направиха реми 1:1 в срещата помежду си от 5-ия кръг в група "D" на Лига Европа. Този резултат бе добър и за двата отбора, тъй като италианците си гарантираха спечелването на групата, докато португалците пък подпечатаха билета си за елиминациите.

Домакините можеха да поведат още в 8-ата минута, когато гол на Джанлука Скамака бе отменен заради засада.

В 23-тата минута резултатът все пак бе открит в полза на Аталанта. Скамака получи пас зад защитата и с прекрасен далечен изстрел порази вратата за 1:0.

Спортинг обаче успя да се добере до равенството в 56-ата минута. Маркъс Едуардс напредна на скорост, освободи си пространство и с удар по земя порази вратата за 1:1.

Гостите можеха да направят и пълен обрат с малко повече късмет, но в 65-ата минута изстрел на Педро Госналвеш срещна първо едната, след това и другата греда, но топката отказа да пресече голлинията.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като Аталанта събра актив от 11 точки и със сигурност ще завърши на 1-вото място в групата, независимо какво ще се случи в последния кръг. Спортинг пък е на 2-рото място с 8 точки и също вече няма как да бъде изместен от там и ще играе на елиминациите.

Снимки: Gettyimages