Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Драма в последната секунда! Лудогорец взе много ценна победа - предстои финал в Разград

Лудогорец постигна много ценна победа при визитата си на Спартак (Търнава) в предпоследния си мач от Група “Н” на Лигата на конференциите. “Орлите” стигнаха до успеха буквално в последната секунда на срещата, когато резервата Матиас Тисера донесе победата с 2:1. Преди това Квадво Дуа бе открил резултата, а Ерик Даниел изравнил за домакините. При равенство Оливие Вердон пропусна дузпа, което можеше да се окаже фатално за надеждите на българите за европейско участие в Европа през пролетта.

По този начин Лудогорец вече е на втора позиция в класирането с актив от девет точки. Лидер е датският Нордселанд с десет точки, който днес разгроми Фенербахче с 6:1. Труците също са с девет точки, подобно на българите, а на дъното е Спартак (Търнава) с една точка.

Така Лудогорец има реален шанс да продължи към елиминационната фаза, тъй като в последния си мач домакинства на Нордселанд в Разград. При победа играчите на Георги Дерменджиев ще продължат напред. Има вариант, при който ако Фенербахче не победи словаците у дома отново да има щастлива развръзка за “орлите”.

Наставникът на "орлите" Георги Дерменджиев бе избрал на вратата да започне Серджио Падт, а пред него в защита Антон Недялков, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг и Аслак Фон Витри. В халфовата линия бяха Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски и Педро Нaреси. В предни позиции действаха Бърнард Текпетей, Кайо Видал и Квадво Дуа.

Лудогорец започна по-активно мача и търсеше по-настъпателно гола. В 23-ата минута "орлите" откриха резултата след силен удар на Текпетей в наказателното поле. След преглед от ВАР обаче се оказа, че ганаецът е бил в тънка засада в зародиша на атаката.

Малко по-късно Пьотровски можеше да открие, но ударът му с глава от непосредствена близост бе спасен от вратаря Доминик Такач.

Постепенно до края на полувремето играта се изравни, като и двата тима имаха по няколко добри атаки, но до реална опасност не се стигна пред нито една от двете врати.

В началото на втората част Педро Нареси можеше да вкара, но след като остана сам срещу вратарят не успя да го преодолее.

В крайна сметка в 74-ата минута Лудогорец стигна до попадението. Текпетей намери в коридор Дуа, който останал сам срещу вратарят реализира хладнокръвно.

Четири минути по-късно обаче домакините изравниха. Резервата Ерик Даниел вкара с хубав техничен удар от границата на наказателното поле.

В 86-ата минута българите получиха право да изпълнят дузпа. Адриан Желкович игра с ръка при удар с глава на Пьотровски, като решението бе след намеса на ВАР. Зад топката застана Оливие Вердон, но изпълнението му не бе добро и вратарят спаси.

В последните минути Лудогорец наложи натиск, който даде резултат буквално в последната минута на срещата. Тисера, който се бе появил наскоро в игра бе оставен непокрит в наказателното поле и след първоначално спасен удар добави топката във вратата за успеха.

Така на 14 декември Лудогорец излиза в своеобразен финал с датския Нордселанд на "Хювефарма Арена". При успех "орлите" ще се класират напред в турнира.

СПАРТАК (ТЪРНАВА) 1:2 ЛУДОГОРЕЦ