Макаби (Тел Авив) измъкна трите точки в Рейкявик и се класира напред в ЛК

Макаби (Тел Авив) си гарантира преминаването в следващата фаза на Лигата на конференциите, след като спечели с 2:1 като гост на исландския Брейдаблик. Дан Битон (36’) откри резултата за израелския тим през първата част, но Хьортур Хермансон (61’) възстанови равенството след час игра. Все пак Еран Захави донесе трите точки на на гостите. В последните секунди на срещата пък Хьортур Хермансон от домакините получи червен картон.

Домакините от Брейдалбик, които все още нямаха спечелена точка, започнаха много мотивирано в търсене на ранно попадение, но Гисли Ейлуфсон и Кристиан Стейндорсон направиха сериозни пропуски. Постепенно гостите от Макаби се окопитиха и взеха контрола над случващото се на терена, за да стигнат и до откриващото си попадение десет минути преди края на първата част чрез Дан Битон, който реализира с удар от границата на наказателното поле, който се отклони в крак на бранител.

Те стигнаха и до втори гол нови десет минути след началото на втората част, но той бе отменен поради игра с ръка на Перец. Малко след това Ейлофсон преодоля Москера и реализира за 1:1. Това вдъхна нови сили на домакините, които отново поеха инициативата в двубоя, но пропуснаха нови добри възможности за обрат. Точно когато изглеждаше, че двата тима ще разделят точките, легендарният нападател на Макаби Еран Захави показа класата си и реализира със силен удар и отбеляза за 1:2. В последните секунди на двубоя Ейлофсон направи фал, който му донесе втори жълт картон.

По този начин Макаби (Тел Авив) оглави класирането в група B с 12 точки, като по този начин си осигури класирането в следващата фаза. В следващия кръг тимът от Израел ще се изправи срещу Гент в пряк сблъсък, който ще реши първото място в подреждането. Исландският Брейдаблик все още няма спечелена точка от пет изиграни двубоя.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!