С човек по-малко Брага удържа равния с Унион (Берлин), немците продължихa ужасната си серия

Брага и Унион (Берлин) завършиха 1:1 в мач от група "C" на Шампионската лига. За гостите откри Робин Госенс (42'), но през втората част Алваро Джало (51') изравни. Домакините пък играха близо час с човек по-малко, след като Сiку Ниакате получи директен червен картон в 30-ата минута. За Унион дебютира новият треньор на тима Ненад Биелица, но и той засега не успя да спре кошмарната серия на тима от 16 поредни мача без успех във всички турнири.

Първата добра възможност за гол се откри пред Алваро Джало от Брага в 28-ата минута, но ударът му с глава от добра позиция бе неточен. Първото полувреме вървеше равностойно, докато в 30-ата минута не настъпи ключов момент. Сику Ниакате направи много грубо нарушение срещу Кевин Беренс и след преглед с ВАР бе изгонен с директен червен картон. Гостите веднага се възползваха от численото си предимство и откриха резултата. Жером Русийон изведе Робин Госенс, който с хубав удар изведе Унион (Берлин) напред. Брага пък имаше сериозни възможности в края на полувремето. Първо опасен удар с глава на Жозе Фонте бе спасен с вещина от стража на Унион Фредерик Рьонов. След това пък шут на Сердар Саатчъ бе блокиран от Диого Лейте, а португалците искаха дузпа, но тя не бе отсъдена от рефера Клеман Тюрпен.

Втората част започна с бързо попадение за Брага. В 51-вата минута гостите загубиха топката в собствената си половина, а Рикардо Орта веднага изведе Алваро Джало, който с безпощаден изстрел изравни резултата - 1:1. До края на срещата Давид Датро Фофана от Унион имаше две нелоши възможности да се разпише, но в крайна сметка не успя. Германците обаче не успяха да натиснат достатъчно играещия с човек по-малко Брага и срещата завърши при този резултат.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Брага запази третото място в групата, като има две точки преднина пред Унион. Португалците дори имат шансове да се класират за осминафиналите, стига да спечелят с два гола разлика при гостуването си на Наполи в последния ден от групите. Тогава пък Унион (Берлин) ще бъде домакин на Реал Мадрид.

Снимки: Imago