Ямбол спря полета на Миньор 2015

Отборът на Ямбол записа третата си победа в последните четири мача, след като се наложи със 77:69 над Миньор 2015 в двубой от деветия кръг на НБЛ. По този начин момчетата на Тони Дечев вече разполагат с положителен актив за първи път от началото на кампанията, като в момента заемат шестата позиция с баланс от 5-4. Миньор 2015 пък остава на десетата позиция в таблицата с актив от 3-6.

Ямболии изиграха силно първо полувреме, след края на което си извоюваха двуцифрена преднина при 47:33, но в третата четвърт перничани успяха да настигнат съперника си и да направят мача интересен. Все пак опитът на домакините си каза думата и те отново вдигнаха разликата да двуцифрените измерения, за да се поздравят с победата.

Питър Кис бе най-резултатен за Ямбол с 20 точки. Тейлър Къри прибави 18 точки и 6 борби, а Павел Маринов се отчете с 13 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Данило Аранитович постигна 14 точки и 9 борби за Миньор 2015. Александър Милов отбеляза 12 точки и овладя 7 борби, а Лъчезар Тошков се разписа с 10 точки и 5 асистенции.