Два автогола помогнаха на Атлетико да пречупи Фейенорд и да се класира за следващата фаза

Атлетико Мадрид стана поредният отбор, който си осигури предсрочно участие на 1/8-финалите в Шампионската лига. "Дюшекчиите" сториха това кръг преди края на груповата фаза, побеждавайки Фейенорд с 3:1 като гост на "Де Кайп" в сблъсъка помежду им от 5-ия кръг. Автогол на Лутсхарел Геертрюда в 14-тата минута, попадение на Марио Ермосо в 57-ата и още един автогол, този път на Сантиаго Хименес в 81-вата минута, донесоха успеха на испанците. Точен за домакините бе Матс Вийфер в 77-ата минута. Това поражение пък сложи край на надеждите на нидерландците да играят на елиминациите, като то зарадва Лацио, който също намери място в следващата фаза на турнира.

Атлетико поведе в резултата по доста нелеп начин. При едно наглед безобидно центриране пред вратата на Фейенорд Лутсхарел Геертрюда не се ориентира и с коляно отклони топката във вратата си за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Вторият гол за гостите бе далеч по-красив. Марио Ермосо получи прехвърлящ пас в наказателното поле и със страхотен изстрел от воле порази вратата за 0:2.

Фейенорд върна интригата в 77-ата минута, когато при центриране от корнер Матс Вийфер с глава намали изоставането на своя тим на 1:2.

В 81-вата минута обаче надеждите на домакините окончателно се изпариха, като при едно центриране от фаул Сантиаго Хименес с глава насочи топката в собствената си врата, оформяйки крайното 1:3.

Така Атлетико Мадрид събра актив от 11 точки и заема 1-вото място в класирането в групата. Лацио е втори с 10 точки, а Фейенорд остава на 3-тото място, без шанс за продължаване напред с 6 спечелени точки до момента.