Верона и Лече се постараха, но отново се разминаха с победата в зрелищен мач

Отборите на Верона и Лече направиха зрелищно реми 2:2 на “Марк Антонио Бентегоди” в ранния двубой от днешната програма на 13-ия кръг в Серия "А". Така “мастифите” прекратиха серията си от шест загуби, но остават без победа в последните си 12 мача във всички турнири. Ситуацията при “джалоросите” не е много по-различна, тъй като те не са спечелили нито един от най-скорошните си девет двубоя в първенството и турнира за Купата на Италия.

И двата отбора си разделиха по едно полувреме на надмощие. Играчите на Лече бяха по-добри преди почивката и така излязоха напред в резултата в 30-ата минута. Тогава Реми Удин се възползва от грешен пас на Исак Хиен и се разписа с далечен шут. В 41-вата минута обаче Патрик Доргу също допусна грешка при свое подаване, което доведе до изравнителен гол на Сирил Нгонге след негов шут от малък ъгъл. Това даде тласък на “джалоблу”, които заиграха по-добре след почивката. Въпреки това в 69-ата минута Жоан Гонсалес върна преднината на гостите. Тогава испанецът предприе рейд и след като стигна наказателното поле, той стреля, а топката рикошира в Дарко Лазович и завърши в мрежата. В 77-ата минута при центриране от фал Милан Джурич пробва удар с глава и нов рикошет му помогна за попадение, с което равенството отново беше възстановено. В оставащото време домакините пропуснаха своите възможности за победен гол, а такъв на Роберто Пиколи в полза на “джалоросите” не беше признат поради засада, така че срещата завърши при равен резултат.

Лече е на 13-ата позиция в класирането с актив от 15 точки, колкото има и 14-ият Сасуоло, докато Верона остава на предпоследното 19-о място с 9 пункта.

Снимки: Imago