Ланс нямаше проблеми при гостуването на Клермон в среща от френското първенство

Отборът на Ланс отново се върна в битката за местата в европейските турнири с победа с 3:0 като гост на Клермон в 13-ия кръг на френската Лига 1. Гостите от Ланс записаха трети успех в последните си четири мача и се наредиха на 6-а позиция с 19 точки, само на една от Лил и Реймс, които са пред тях.

Младата френска надежда Ели Уахи откри резултата в 11-ата минута, засичайки подаване на Рубен Агияр. Но той се сбута с Алиду Сейду от домакините в края на първото полувреме, като и двамата си размениха удари. Съдията Беноа Мийо веднага им вдигна червени картони и така двата тима започнаха второто полувреме с по 10 човека. И при това съотношение северняците не си промениха агресивното поведение, а Адриен Томассон се възползва от грешка на противниковия вратар, за да удвои преднината в 50-ата минута. Трети, превъзходен гол от Уесли Саид осем минути преди края, оформи крайния резултат.

Ланс ще срещне Арсенал в Шампионската лига в сряда. Домакините от Клермон имаха труден старт на сезона, в последните три седмици записаха две победи, но все още са в зоната на изпадащите само с 9 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago