Макаби се справи със Зоря в отложен двубой от Лигата на конференциите

Отборът на Макаби (Тел Авив) записа успех с 3:2 над Зоря (Луганск) в отложен двубой от третия кръг на група В в Лигата на конференциите. Мачът се изигра на неутрален терен в сръбския град Бачка Топола заради войната между Израел и “Хамас”.

През първата част символичните домакини от Макаби имаха превес в играта, но трябваше да почакат до добавеното време, за да поведат в резултата чрез хубав шут на Еран Захави от дъгата на наказателното поле. В самото начало на втората част Дор Перец се възползва от грешка на противниковия капитан Вячеслав Чурко и удвои преднината на своя тим. В 60-ата минута халфът отбеляза втория си гол в срещата след асистенция на Габи Каниковски. Оттук нататък украинците упражниха натиск и така в 71-вата минута стигнаха до първото си попадение в мача благодарение на точен удар на Едуардо Гереро. В 88-ата минута те още повече намалиха изоставането си чрез Игор Горбач, който се разписа след центриране на Денис Антюх, но не успяха да отбележат трети гол, с който да избегнат поражението.

Така Макаби се затвърди на втората позиция в групата с актив от 9 точки, докато Зоря остава на третото място с 4 спечелени пункта.