Гол в края спаси Унион (Берлин) от поредната загуба

Унион (Берлин) и Аугсбург завършиха 1:1 в мач от 12-тия кръг на Бундеслигата.  Гостите поведоха след точно изпълнена дузпа от Ермедин Демирович в 39-ата минута. През втората част Робин Кнохе от Унион пропусна дузпа в 57-ата минута, но в крайна сметка домакините се добраха до точката с попадение на Кевин Фоланд две минути преди края на редовното време. С това те прекъснаха кошмарната си серия от девет поредни загуби в първенството. Това бе и първи двубой за Унион след ерата "Урс Фишер", като временен треньор на берлинчани в този мач бе Марко Гроте.

Домакините започнаха по-добре и можеха да открият резултата в 10-ата минута, но ударът на Кевин Беренс бе спасен с вещина от вратаря на Аугсбург Фин Дамен. Седемнадесет минути по-късно отново нападателят на Унион бе най-близо до гола, но ударът му с глава след корнер бе неточен. Гостите пък имаха нелоша възможност в 35-ата минута, когато Феликс Удокай стреля с глава, но бе блокиран. Само минута по-късно дойде ключов момент в мача, когато немският национал Робин Госенс спъна в наказателното си поле Арне Енгелс и реферът отсъди дузпа. Ермедин Демирович застана зад бялата точка и не остави шансове на вратаря на Унион Фредерик Рьонов - 0:1 в 39-ата минута. В самия край на първото полувреме пък Давид Датро Фофана пропусна да изравни, след като ударът му бе спасен от Дамен.

През второто полувреме Унион получи нов чудесен шанс да върне гола пасив. В 57-ата минута берлинчани получиха дузпа, след като Кристофер Тримел бе фаулиран от Яго и след консултация с ВАР съдията Флориан Бадщубнер посочи бялата точка за втори път в мача. 11-метровият наказателен удар изпълни Робин Кнохе стреля, но Фин Дамен успя да избие. Унион обаче не се обезкуражи и в крайна сметка стигна до равенството. В 88-ата минута след центриране от пряк свободен удар Кевин Фоланд се възползва от разбъркването и с изстрел с десния крак намери мрежата на Дамен, с което хвърли в екстаз феновете на “Старото лесничейство”.

Така Унион (Берлин) спря ужасната серия от девет поредни загуби в Бундеслигата и тимът вече е с 7 точки, като продължава да е предпоследен в класирането. Аугсбург пък вече е с пет поредни мача без поражение и е на 10-о място във временното класиране.

Снимки: Imago