Десетима от Беласица спечелиха точка в Своге

Спортист (Своге) и Беласица не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в мач от 18-ия кръг на Втора лига. Гостите поведоха в 60-ата минута, когато Аспарух Смилков вкара директно от пряк свободен удар. Четвърт час преди края Светослав Диков изравни от дузпа.

Петричани играха с човек по-малко от средата на първото полувреме, когато Запро Динев получи червен картон, след като удари с лакът Владимир Сиромахов, при което носът на играча бе счупен и той бе принудително сменен.

Изиграха се четири мача от Втора лига

Мачът започна двуостро, като и двата отбора нямаха кой знае какви голови положения. В 20-ата минута гостите бяха близо до отбелязването на гол. След центриране отляво топката бе избита, стигна до Мартин Тодорски, който стреля опасно, но Ивайло Василев спаси по страхотен начин.

120 секунди по-късно напрежението се покачи, след като Запро Динев удари с лакът Владимир Семерджиев в главата. Първоначално реферът Иво Исаев показа жълт картон на Динев, но след като видя състоянието на играча на Спортист и се посъветва със своя помощник Виктор Кукурянов, вдигна директен червен картон. Владимир Семерджиев пък се оказа със счупен нос и бе заменен принудително.

В заключителните минути на полувремето Спортист натисна своя съперник. Мартин Кръстев стреля опасно, а Георгиев изби в ъглов удар. Последва центриране, след което топката бе избита извън наказателното поле, Калоян Стефанов стреля, а след рикошет кълбото кацна върху гредата.

Не бяха изминали и 40 секунди от началото на втората част, когато "шоколадите" организираха добра атака, при която Осман Дембеле влезе в наказателното поле и реши да подава, което обаче позволи на гостите да избият топката в корнер. В 57-ата минута Павлин Чиликов свали топката с глава към Георги Маджаров, който стреля от чиста позиция, но не уцели вратата.

Гостите поведоха в 60-ата минута. Дембеле извърши нарушение пред наказателното поле, а Аспарух Смилков изпълни перфектно прекия свободен удар и не остави никакви шансове на Ивайло Василев – 0:1. 5 по-късно Спортист можеше да изравни. След центриране на Калоян Стефанов, Ариф Ферадов игра с глава, но от 2-3 метра изпрати топката в тялото на вратаря.

В 73-ата минута футболист на Беласица извърши нарушение в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа. Светослав Диков застана зад бялата точка, стреля мощно и вкара за 1:1, с което оформи крайния резултат.