Мартин спечели спринта във Валенсия и запази шансове за титлата в MotoGP

Хорхе Мартин спечели своя девети спринт за сезона в MotoGP и запази шансовете си за световната титлата, която ще се реши в утрешната Гран При на Валенсия.

Испанецът направи добър старт от шестото място, след което беше много агресивен в първата обиколка, за да може да изпревари стартиралият втори Франческо Баная, което в крайна сметка се случи в завой №11. Тази атака на Мартин позволи на Марк Маркес и Брад Биндър също да изпреварят Баная, а Биндър мина и пред Мартин.

Така Баная се озова на петото място и до края на дистанцията не успя да прогресира, докато Мартин стори това и стигна до първата позиция. В началото на осмия тур пилотът на Прамак Дукати изпревари ранния лидер Маверик Винялес, а в 11-я завой задмина и Биндър, който в седмата обиколка изпревари Винялес.

С тази си победа Мартин стопи 7 точки от пасива си от Баная и преди утрешното основно състезание на „Рикардо Тормо“ изостава с 14 пункта от световния шампион.

Втори днес завърши Биндър, а тройката допълни Марк Маркес, който стигна до медали в последния си уикенд като пилот на Хонда. Ранният лидер Винялес завърши четвърти пред Баная, Фабио Ди Джанантонио, Марко Бедзеки, Алекс Маркес и Йоан Зарко, които оформиха зоната на точките.

Пълно класиране при пилотите в MotoGP след спринта във Валенсия

Титлата в MotoGP за 2023 година ще се реши утре в 16:00 часа българско време, когато ще стартира основната надпревара за Гран При на Валенсия. Тя ще може да бъде следена на живо на Sportal.bg.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: MotoGP