Виляреал отърва кожата срещу четвъртодивизионен тим за Купата на краля

Виляреал едва се промъкна в третия кръг на Купата на краля. "Жълтата подводница" се размина на косъм със срамно отпадане от четвъртодивизионния Самора, като губеше в резултата две минути преди края на редовното време, но успя да изравни и да прати срещата в продължения, а там изкова и победата с 2:1. Това бе своеобразен повторен дебют за треньора Марселиньо начело на гостите.

Домакините поведоха в резултата в 49-ата минута, когато след центриране от фаул Асиер Ечабуру с глава бе точен за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Виляреал трябваше да трепери до 88-ата минута, когато все пак успя да възстанови равенството с попадение на Хосе Луис Моралес. Тогава той напредна в наказателното поле и стреля, първият му удар бе блокиран, но при втория опит той бе доста по-прецизен и заби кълбото в далечния ъгъл на вратата за 1:1.

Отново Моралес бе героят за гостите в продълженията, като в 96-ата минута заби втори гол, който се оказа и победен. Той засече отблизо успореден на голлинията пас от Етиен Капу за крайното 1:2.

Така Виляреал стана първият отбор, който намери място в третия кръг на турнира. Останалите мачове от втория кръг ще се изиграят чак през декември.