Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов)

Перу се провали и срещу Венецуела

Разочароващото представяне на Перу в квалификациите за Мондиал 2026 продължава. "Инките" останаха без победа и след шестия кръг. Те направиха 1:1 у дома срещу Венецуела и се намират на дъното в класирането с едва 2 точки. Венецуела е на 4-ата позиция с 9 точки и е сред отборите, които демонстрират амбиции за спечелването на директна квота за Световното първенство.

Йошимар Йотун отбеляза първото попадение за Перу от началото на квалификациите в 17-ата минута, но през второто полувреме домакините изцяло отстъпиха инициативата и бяха наказани. Точен за Венецуела беше Хеферсон Саварино в 54-ата минута.

Съперниците си размениха по едно полувреме. Домакините бяха по-активни до почивката и опитният Йотун откри резултата след четвърт час, възползвайки се от асистенция на Жоао Грималдо. В средата на първата част Хосе Саломон Рондон можеше да изравни, но уцели гредата. В 41-ата минута Йотун имаше шанс да удвои, но Рафаел Ромо спаси.

Венецуела заигра по-офанзивно след почивката и притисна перуанците в тяхната половина. В 54-ата минута Дарвин Мачис подаде на Саварино и той се разписа за 1:1. До края и двата тима търсеха победата, но сериозни пропуски направиха Джанлука Лападула за Перу и Рондон за Венецуела.

Снимки: Gettyimages