Сон с два гола и асистенция срещу Китай

Хюн Мин-Сон вкара два гола и подаде за трети при победа на Република Корея с 3:0 срещу Китай в Шънчжън, с което селекцията на Юрген Клинсман записа две поредни победи на старта на световните квалификации по футбол в зона Азия.

Сон изведе корейците напред в 11-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение Хи Чан Хван в накзателното поле. Той добави втори гол в последните секунди на първото полувреме след удар с глава и през втората част асистира на Сън Хьон Чонг от статично положение.

Корейците са с перфектен баланс и водят в група С, а китайците пропуснаха първи точки. В първия си мач те надвиха Тайланд, който пък във втория си мач надви Сингапур с 3:1.

Снимки: Imago