Силно второ полувреме донесе три точки на ЦСКА 1948 в Пловдив - отзивите от "Лаута"

Еванс е все по-близо до победата в рали „Япония”

Само 6 отсечки делят Елфин Еванс (Тойота) от победата в рали „Япония”, последен кръг от Световния рали шампионат. Уелсецът има аванс от над минута и 15 секунди пред Себастиен Ожие, а трети е световният шампион Кале Рованпера. Ако пилотите запазят това класиране и утре, то Тойота ще запише тройна победа в домашния си старт.

Днешните отсечки не доведоха до сериозни размествания в класирането, въпреки че екипажите отново се сблъскаха с трудни атмосферни условия – по-точно сняг при второто минаване на почти 15-километровия етап „Лейк Микавако”, където Еванс загуби над 40 секунди спрямо съотборника си Такамото Кацута, но по-малко от 15 секунди спрямо Ожие.

Еванс начело, дъжд, мъгла и катастрофи в рали "Япония"

Точно японецът беше автор на най-сериозната атака днес – Кацута се изкачи до 6-ото място, като е само на 15,7 секунди от петия – Ойт Танак (М-Спорт Форд), а четвъртият в класирането – Есапека Лапи (Хюндай) е на 24,1 секунди пред Танак. Кацута обяви, че до края на ралито целта му е да догони Лапи и да го свали от 4-ото място.

Зад тях Андреас Микелсен (Шкода) е лидер в RC2 и WRC2, като има аванс от 4,2 секунди пред Грегоар Мюнстер (Форд) в RC2 и 39,2 секунди пред Николай Грязин (Шкода) в WRC2.

Утре рали „Япония” приключва с последните 6 скоростни отсечки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!