Спартак (Вн) елиминира Локо (Сф) за Купата! Драма с дузпи изпрати “соколите” на 1/4-финал

Спартак (Варна) победи и елиминира Локомотив (София) в “Надежда” в двубой от 1/8-финалите за Купата на България. Двата тима изиграха доста равностоен мач, без особено много чисти положения и не успяха да си вкарат след 120 минути игра. Така се стигна до изпълнение на дузпи, където “соколите” се наложиха с 4:1. Варненци бяха точни при всичките си изпълнения от бялата точка, а вратарят им Георги Георгиев се отчете с две спасявания срещу Краси Станоев и Симеон Мечев. Така Спартак е първият тим, който си осигурява място на 1/4-финалите за Купата на България.

Интересни резултати в Купата на България

Първата по-сериозна възможност дойде във 2-ата минута, когато Мехмед Сабри нахлу отдясно в наказателното поле на домакините и центрира опасно по земя, но никой негов съотборник не успя да засече. Последваха след това равностойни минути между двата отбора, като битката се водеше основно в средата на терена.

В 29-ата минута Мехмед Сабри центрира добре към центъра на пеналтерията. Там Ахмедов игра с топката, но за негово нещастие тя излезе в аут.

До края на полувреме темпото продължи да бъде същото. Двата тима продължиха да играят предпазливо, равностойно и главно в средата на терена. Така след 45 минути логично резултатът бе 0:0.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините, а в 51-ата минута дойде и първият им точен удар. Симеон Мечев стреля от дистанция, но Георги Георгиев не изпита никакви проблеми и улови.

Локомотив продължи да бъде малко по-активен от двата тима и да натиска повече, но така и не успяваше да създаде чисто голово положение в следващите минути. “Железничарите” опитваха и мерника си от далечна дистанция, но или Георгиев се справяше без проблем, или топката излизаше в аут.

С приближаването на края на редовните 90 минути умората и лошото време си казваха все повече думата, като неточните отигравания и от двата тима зачестяваха. В 89-ата минута Локомотив можеше да спечели двубоя, но късметът се усмихна на гостите от Варна. След центриране отляво Димитър Митков надскочи противников състезател и игра с глава. Стражът на Спартак остана на място, а кълбото се отби в гредата и се върна право в ръцете му.

Така след малко над 90 минути игра резултатът все още бе равен и двубоят навлезе в продължения.

През първите 15 минути на продълженията не се случи нищо кой знае колко интересно. Спартак имаше добра възможност още в самото начало, но тя не доведе до завършващ удар.

В първите минути на второто продължение “соколите” бяха по-активни и по-опасни. Варненци създадоха няколко добри контраатаки, но завършващият удар им липсваше. Във финалните минути на двубоя Локомотив натисна, но не се стигна до попадение. Така всичко трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При тях футболистите на Спартак показаха по-точен мерник и Александър Цветков, Виктор Митев, Атанас Зехиров и Ахмед Ахмедов бяха точни. За Локомотив единствено Димитър Митков бе точен, а преди това ударите на Краси Станоев и Симеон Мечев бяха уловени от Георги Георгиев. Така след 0:0 в редовното време и 4:1 при дузпите варненци се класират напред.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:0 СПАРТАК (ВАРНА)