Браун за Везенков: Колкото повече играе, толкова по-добър става

Старши треньорът на Сакраменто Кингс Майк Браун засипа с похвали Александър Везенков след победата над Кливланд Кавалиърс със 132:120. Наставникът на “кралете” заяви, че българският национал става все по-добър с времето и започва да намира своя ритъм с повечето минути, които получава. Най-полезният играч в Евролигата отбеляза 11 точки за 17 минути при успеха над “кавалерите” тази сутрин.

Везенков отново показа на какво е способен, а Сакраменто надигра Кливланд при завръщането на Фокс

“Саша има страхотно чувство за играта. Той вкара някои много важни стрелби днес. Той отваря сериозни пространства за останалите, докато е на терена и обърква защитата на съперниците. Момчетата получават отворени стрелби, само заради неговото присъствие. Освен това той прави много от онези малки неща - например онзи момент, при който той изтича на пълен спринт в предно поле и накара защитника да избере да спре топката, вместо да пази него на нулевия ъгъл. Той получи свободна стрелба и я вкара. Той е физически здрав и може да се бори под коша. Колкото повече играе, толкова по-добър става и толкова повече ни помага. В защита той все повече разбира указанията. Работи много здраво и мога да кажа, че “небето е лимитът” за него. Малко по малко започва да намира своя ритъм с повечето минути, които получава”, сподели Браун на пресконференцията след мача.

Ди’Аарън Фокс: Везенков започва да изпитва удоволствие от играта

Следващият двубой на Везенков и компания е в четвъртък сутрин от 5:00 часа българско време срещу Лос Анджелис Лейкърс.