Ел Маестро се отказа от нов лагер в Тетевен

Треньорът на ЦСКА - София Нестор Ел Маестро даде команда "Свободно" в съблекалнята след победата с 4:1 над Крумовград като гост в неделя, която изкачи тима еднолично на върха в класирането в efbet Лига. Футболистите получиха тридневна почивка, която е най-дългата, откакто сръбският наставник пое тима в началото на август. "Армейците" се събират обратно на тренировка в четвъртък на базата си в Панчарево.

Младият специалист се е отказал от идеята си да проведе трети пореден мини-подготвителен лагер в Тетевен. Такива се състояха в септемврийската и октомврийската пауза за мачовете на националните отбори, като завършваха с контроли с втородивизионния Литекс. И двете бяха спечелени с 5:1, а след втората от тях Ел Маестро анонсира, че в средата на ноември предстои нов подобен лагер. "В следващата пауза за националните отбори ще имаме същия лагер и същия съперник. Заповядайте на контролата!", заяви сърбинът пред медиите. Той обаче се е отказал от първоначалната си идея.

ЦСКА - София даде седем национали

Първото ходене на ЦСКА - София в Тетевен през септември подейства изключително позитивно на тима и доведе до сериозен прогрес в представянето и победите срещу ЦСКА 1948, Ботев (Пд), Локо (Сф) и Локо (Пд), както и равенство в дербито с Левски. Кампът през октомври обаче не доведе до същия ефект, а "червените" дори влязоха в игрова криза, която за тяхно щастие не доведе до спад в резултатите им. Сега Ел Маестро е решил да заложи изцяло на занимания в домашни условия на базата в Панчарево. Все още не е ясно дали тимът ще играе контрола в паузата. Следващият му официален двубой е домакинство на Етър на 25 ноември, събота, от 17:30 часа.