Balkan Grand Prix 6

Монтана и Добруджа не успяха да се победят на “Огоста”

Монтана и Добруджа не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 в двубой от 17-ия кръг на Втора лига. Домакините на два пъти излизаха напред в резултата, но гостите от Добрич успяваха да изравнят и двата път чрез доза късмет. Първо Фили Ежике откри в 17-ата, но Стефан Статев изравни в 34-ата, след като вратарят на Монтана не се намеси добре. Секунди след старта на втората част Стефан Каменов вкара отново за монтанци (46’), но Ивайло Климентов след рикошет вкара втори гол за Добруджа няколко минути по-късно (54’). Така Монтана пропусна възможността да се изравни с втория Спартак (Варна).

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия треньор на Монтана Ферарио Спасов.

Двубоят започна равностойно без особено интересни ситуации през първите 15 минути. Домакините владееха повече топката и се опитваха да организират постепенни атаки, докато гостите залагаха на контраатаки.

В 17-ата минута обаче резултатът бе открит. Антон Тунгаров получи хубаво подаване отляво, което му позволи да центрира към наказателното поле, успоредно на голлинията на Добруджа. Топката стигна до нахлуващия Филип Ежике, който директно от движение засече и я оплете в мрежата на гостите - 1:0.

Гостите отговориха с хубав рейд и последвал удар на Стефан Статев, но Васил Симеонов успя да спаси.

В 34-ата минута Добруджа успя да изравни. Стефан Статев получи добре на фланга, овладя и отправи не особено силен удар от далечна дистанция. Васил Симеонов обаче не успя да види добре топката и не се намеси по блестящ начин, като така допусна попадение в своята врата - 1:1.

Към края на първата част Стефан Каменов стреля опасно от границата на наказателното поле, но шутът му премина покрай страничния стълб. Така до края на първото полувреме повече попадения не паднаха и двата тима се оттеглиха при резултат 1:1.

Само няколко секунди след началото на втората част домакините успяха да вкарат. Богдан Костов направи хубав рейд, финтира няколко футболисти на противника и пусна добро подаване към Стефан Каменов, с което го остави сам срещу Аргилашки. От близка дистанция Каменов не сбърка и реализира за 2:1.

Само няколко минути по-късно обаче Добруджа отново изравни. Ивайло Климентов получи подаване по въздух, пое добре, завъртя се с лице към вратата, като така елиминира противников защитник, и след рикошетен удар преодоля Васил Симеонов за втори път - 2:2.

В 63-ата минута Ежике получи хубаво подаване по въздух и засече опасно с глава. Аргилашки обаче се намеси добре и изби. В 83-ата минута Ивайло Клементов се озова на добра позиция и стреля, но Васил Симеон успя да улови.

До края на мача атаки имаше и към двете врати, но попадение така и не падна. С това равенство Монтана събира в актива си 30 точки и остава на третата позиция. Добруджа от своя страна вече е пети с 26 пункта.

МОНТАНА 2:2 ДОБРУДЖА

1:0 Филип Ежике (17)
1:1 Стефан Статев (34)
2:1 Стефан Каменов (46)
2:2 Ивайло Климентов (54)

Стартови състави:

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 24. Емил Янчев, 13. Димитър Буров, 18. Костадин Илиев, 6. Франк Есума, 23. Антон Тунгаров, 22. Стефан Каменов, 9. Филип Ежике, 7. Ричард-Стивън Сила, 20. Кевин Беманга;

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 87. Стефан Трайков, 3. Димитър Пиргов, 4. Борис Иванов, 28. Здравко Серафимов, 14. Стилиян Николов, 7. Стефан Статев, 8. Милен Гамаков, 9. Преслав Йорданов, 19. Ивайло Климентов, 31. Андриан Димитров.