Севиля и Бетис не успяха да излъчат победител в дербито на Андалусия

Севиля и Бетис завършиха наравно 1:1 в дербито на Андалусия между двата тима, което бе част от програмата на 13-ия кръг в Ла Лига. Трето поредно дерби между двата тима завърши без да излъчи победител. И двете попадения паднаха през втората част, като Айосе Перес (72’) откри за “вердибланкос”, но ветеранът Иван Ракитич (79’) изравни за домакините. За на "вердибланкос" Мануел Пелегрини това бе седмо поредно градско дерби, в което той не успява да вземе трите точки срещу севилци.

Гостите изиграха добро първо полувреме, в което бяха по-опасния тим на терена. Те имаха възможност да поведат още в третата минута, когато Гуидо Родригес получи добро подаване в наказателното поле и стреля, но Марко Дмитрович с една ръка отклони топката в корнер. До гол на тяхната сметка все пак се стигна след четвърт час игра, когато топката не бе изчистена добре от футболистите на Севиля добре, попадна в Белерин около границата на наказателното поле и той я прати в мрежата след рикошет. Преглед на ситуацията с ВАР обаче показа, че има засада и попадението бе отменено. Играчите в зелено направиха още два сериозни пропуска, като първо в 35-ата минута Хуан Миранда от близо не успя да нацели вратата, а в края на редовното време удар на Иско бе блокиран.

Гостите от Бетис продължиха да бъдат малко по-активния тим и през втората част и в крайна сметка успяха да стигнат до попадение в 72-ата минута, когато Димитрович се намеси лошо при центриране отдясно, топката попадна в краката на Айосе Перес, който я прати в мрежата за 0:1. Тяхната радост обаче трая малко повече от пет минути, като в 79-ата ветеранът Иван Ракитич с много точен и прецизен удар възстанови равенството за 1:1. Този опит на бившия полузащитник на Барселона не бе напълно изненадващ, тъй като и по-рано в мача той опитваше да притеснява третия страж на гостите Франсиско Виейтес.

До края на двубоя играчите на Мануел Пелегрини бяха по-активни в търсене на трите точки, но не намериха нов път към попадението, макар в един момент кълбото почти да премина голлинията, но в крайна сметка това не се случи. С това равенство двата тима разделиха по една точка, като Бетис е на седмо място с 21 точки и продължава да е в битката за топ 4,откъдето го отделят само четири точки. Севиля пък с актив от едва 12 пункта е в долната половина на таблицата и в серия от пет поредни равенства.

Снимки: Imago