Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Уест Хам надделя драматично над Нотингам с гол в края

Уест Хам надделя с 3:2 в драматичен двубой с Нотингам Форест в мач от 12-ия кръг на Премиър лийг. Лукас Пакета (3’), Джаръд Боуен (65’) и Томаш Соучек (88’) донесоха победата на лондончани, а за гостите точни бяха Тайуо Ауоний (44’) и Антъни Еланга (63’) бяха точни за гостите.

“Чуковете” излязоха напред още в третата минута, когато Пакета се възползва от сериозна грешка в отбраната на Форест и от границата на наказателното поле реализира за 1:0. Момчетата на Стив Купър успяха да изравнят в самия край на първата част, когато Морган Гибс-Уайт стреля опасно, Ареола изби, но Ауоний бе на точната позиция и прати топката в мрежата за 1:1.

Емерсон стреля опасно пет минути след началото на второто полувреме, но не уцели вратата. Гостите осъществиха пълен обрат в малко след изминаването на час игра чрез Антъни Еланга. Радостта им трая само две минути, тъй като Джаръд Боуен възстанови равенството след корнер в 65-ата минута. Пет минути след това пък Томаш Соучек пък нацели гредата.

Домакините продължиха да осъществяват сериозен натиск и в 84-ата минута Джеймс Уорд-Праус центрира опасно от корнер, но кълбото бе изчистено от голлинията. Малко след това Джаред Боуен също не успя да отбележи, но в крайна сметка в 88-ата минута ново центриране на бившия халф на Саутхамптън отново отправи топката опасно в пеналта, където този път Соучек реализира с глава за 3:2. В добавеното време пък Дивок Ориги бе близо до ново изравняване, но Ареола успя да запази трите точки за гостите.

По този начин Уест Хам прекъсна негативната си серия от четири поредни двубоя без победа и три поредни загуби. Лондончани са със 17 точки и заемат деветото място в класирането. Нотингам пък има 13 пункта и е на 15-ото място в подреждането, но имат само една победа в последните пет двубоя.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago