Астън Вила тресна Фулъм и е само на две точки от върха

Астън Вила спечели с 3:1 домакинството си на Фулъм в мач от 12-ия кръг на Премиър лийг. По две попадения паднаха във всяко едно от двете полувремена, като бирмингамци взеха преднина след автогол на Антони Робинсън (27’), Джон Макгин (42’) удвои в края на първото полувреме. Футболистите на Унай Емери взеха класическа преднина в 64-ата минута благодарение на Оли Уоткинс, за да се стигне и до почетното попадение на Раул Хименес (70’).

Домакините започнаха много активно срещата още в 7-ата минута получиха дузпа след удар на Муса Диаби. Съдията не се поколеба и веднага наду свирката след удар на френското острие, но малко след това получи сигнал и отиде да прегледа ситуацията с ВАР и отмени отсъждането. Повторенията показаха, че решението е правилно, тъй като топката срещна лицето на Тимоти Кастан. Играчите на Астън Вила продължиха с натиска си и той даде резултат малко преди изминаването на половин час игра, когато едно центриране отляво премина под ръката на Бернд Лено и се озова в мрежата след рикошет в Антони Робинсън.

Вторият удар в полза на домакините нанесе Джон Макгин три минути преди изтичане на редовното време, когато елегантно пое една топка пред дъгата, залъга, че ще подава и с плътен удар покачи на 2:0. Гостите от Фулъм започнаха много по-добре второто полувреме и на свой ред пропиляха чрез Раул Хименес и Вилиан добри възможности да намалят изоставането си. В 64-ата минута Оли Уоткинс бе изведен великолепно срещу Лено и покачи на 3:0. Лондончани продължиха да търсят попаденията в срещата и стигнаха до почетен гол дело на Раул Хименес, който с нисък удар преодоля вратар номер едно за изминалата година за 3:1.В 82-ата минута “котиджърс” вкараха и второ попадение чрез Карлуш Винисиус, но то бе отменено от Саймън Хупър поради засада.

С този успех Астън Вила продължава отличното си представяне от началото на сезона и заема петото място на едва две точки от водачите Манчестър Сити и Ливърпул. Фулъм пък е в серия от четири двубоя без победа и със своите 12 точки е на 16-ата позиция в класирането.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages