Аталанта се измъкна в добавеното време

С попадение в добавеното време Аталанта се спаси от загуба при гостуването си на Удинезе, стигайки до 1:1 в среща от 12-тия кръг на Серия “А”. Бразилецът Едерсон беше точен с глава, като това се оказа едва вторият точен удар на бергамаските за цял мач.

Преди това домакините бяха повели след изстрел на друг бразилец - Уолъс, който рикошира в тялото на Берат Джимсити. Това се случи минута преди почивката.

В 31-вата минута, при 0:0, Айзък Съксес от Удинезе пропусна дузпа, след като стреля в лявата странична греда на Марко Карнезеки.

Тимът от Удине, който допреди седмица нямаше нито една победа през сезона, заслужаваше да прибави втора такава, след като в миналия кръг изненада Милан на “Джузепе Меаца”.

“Фриуланите” обаче не успяха да се възползват от слабата форма на Аталанта и в края бяха наказани за крайното 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages