Кризата е вече на "Герена"! Левски загуби точки и срещу Ботев

Левски и Ботев (Ботев) не излъчиха победител в най-интересния двубой от XVII кръг на efbet Лига, завършил 1:1 на "Герена". Цунами откри резултата с глава в 18-ата минута. Антоан Бароан изравни за "канарчетата" в 54-ата с удар отблизо. В 66-ата минута Никола Попов отсъди дузпа за "жълто-черните", но след преглед на ситуацията с VAR съдията отмени първоначалното си решение. Малко след това Рикардиньо нямаше шанс да донесе успех на "сините", след като изстрелът му се отби в страничната греда.

Срещата беше под номер 150 между Левски и Ботев в елита. В четвърти пореден мач хората на Николай Костов не успяха да победят, след загубите от Берое и ЦСКА 1948 и равенството с Арда (Кърджали). "Сините" вече изостават на десет точки от първото място. "Канарчетата" пък записаха второ поредно реми, след 0:0 в дербито с Локомотив (Пловдив) предишния кръг.

Преди първия съдийски сигнал двата отбора се строиха в центъра на терена, за да почетат паметта на Ферарио Спасов, загинал вчера в автомобилна катастрофа. Целият стадион на "сините" участва в минутата с аплодисменти за бившия наставник на Литекс, ЦСКА, Етър, Берое и Ботев (Пловдив).

Срещата започна с лек домакински натиск, но в първия четвърт час реална голова опасност липсваше. В 18-ата минута Марин Петков центрира от корнер, защитата в жълто "заспа", а за топката скочиха трима футболисти в синьо - Андриан Краев, Роналдо и Цунами. Последният нанесе силен удар с глава и опъна мрежата зад Хидайет Ханкич - 1:0 за "сините".

Скоро след попадението на Цунами "канарчетата" погледнаха по-смело към рамката на Пламен Андреев. Ивелин Попов се оказа на добра позиция в наказателното поле, но бившата звезда на Литекс, Спартак (Москва) и Левски не сполучи да изравни.

Последваха по-скучни минути на игрището, като в 39-ата Роналдо открадна топката от Джеймс Ето'о и проби в пеналтерията на Ботев, където обаче Атанас Чернев му попречи да стреля. Нападателят на "сините" имаше претенции за дузпа, но главният съдия Никола Попов не ги уважи и даде знак играта да продължи.

В началото на второто полувреме Ботев стигна до 1:1. Това се случи в 54-ата минута, когато Ивелин Попов центрира във вратарското поле пред Пламен Андреев. Там изскочи Антоан Бароан, който успя да чукне топката с левия си крак в далечния ъгъл, с което матира стража на "сините".

Бароан моментално изтича да се радва пред агитката от Пловдив, но първоначално попадението му беше отменено заради засада. Междувременно Пламен Андреев трябваше да получи медицинска помощ заради болежка, която получи, докато наблюдаваше как топката влиза в мрежата му. След преглед на ситуацията с VAR, арбитърът Попов посочи центъра и зачете гола на Бароан, като повторенията показаха, че френският нападател на "канарчетата" е в редовна позиция в момента на подаването на Попето.

В средата на второто полувреме Янис Карабельов се строполи в наказателното поле на Левски и реферът посочи бялата точка. Последва преглед на ситуацията с VAR от главния съдия, като повторението показа, че резервата Патрик-Габриел Галчев не закача Карабельов и дузпата за пловдивчани правилно беше отменена.

В 73-ата минута Ивелин Попов пробва бдителността на Пламен Андреев с изстрел отдалеч, а тийнейджърът под рамката на Левски реагира както трябва и не позволи топката да се спре отново в мрежата му. Ударът на Попето разгневи феновете на домакините, които започнаха да скандират нецензурни неща по адрес на капитана на "канарчетата".

В 79-ата минута Хидайет Ханкич имаше късмет и Левски се размина на косъм с второ попадение. Резервата Рикардиньо шутира по тревата от 17-18 метра, след което топката се отби в страничната греда. След 120 секунди Антоан Бароан надбяга Цунами отдясно по атаката на ботевистите, като още в реално време се видя, че левият бек на "сините" е получил схващане. Последва удар на Бароан отдясно, избит от Андреев в корнер. До края на срещата нов гол не падна, въпреки продължението от девет минути, и така последният сигнал на рефера дойде при 1:1.

23 Левски 1:1 Ботев (Пловдив)

Левски 1:1 Ботев (Пловдив)

1:0 Цунами (18)
1:1 Антоан Бароан (54)

Стартовите състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Ботев (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев.

Снимки: Борислав Трошев