Гранада и Хетафе не успяха да се победят

Гранада и Хетафе завършиха наравно 1:1 в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига. И двете положения в срещата паднаха през първата част, като Борха Майорал откри за гостите още във втората минута, а Гонсало Вияр възстанови равенството в добавеното време на първата част.

На практика всичко по-интересно в двубоя се случи преди почивката. Възпитаниците на Пепе Бордалас започнаха срещата отлично и успяха да вземат ранна преднина още в самото начало. В основата на попадението бе Мейсън Грийнууд, кйото намери отлично Борха Майорал и той реализира за 0:1. Именно английският офанзивен футболист, който е под наем в Хетафе от Манчестър Юнайтед, можеше да удвои преднината на гостите в 22-ата минута, но от много изгодна позиция стреля във вратаря Андре Ферейра и той спаси.

Домакините от Гранада възстановиха равенството в добавеното време на първата част благодарение на Карлос Нева, който асистира добре на Вияр за 1:1. През втората част двата отбора не показаха кой знае колко интересни неща на терена, а срещата по-скоро се накъса и изнерви, а бяха показани и четири жълти картона в допълнение на двата от първото полувреме.

За Хетафе това бе пето равенство в последните шест двубоя за Хетафе, като в допълнение те имат и една победа, което им отрежда 11-ото място в класирането с 16 точки. Гранада от своя страна заема предпоследното 19-о място със седем точки, но за тях това бе второ равенство в последните пет двубоя, но в тях те имат и три поражения.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages