Арда удари Берое и прекъсна негативната си серия, "заралии" отсвириха българите

Арда прекъсна негативната си серия от пет последователни шампионатни срещи без победа, надигравайки с 1:0 Берое в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение за домакините реализира Абубакар Тунгара в 71-ата минута.

Наставникът на домакините Александър Тунчев извърши рокада на вратата. Дичевски започна за сметка на Господинов.

Гостите пък стартираха без нито един българин в титулярния си ъстав.

В началните минути срещата бе равностойна и без положения пред двете врати. В 19-ата минута Цонев центрира от фал към Сако, бранителят стреля с глава, но над напречната греда. Секунди по-късно гостите извършиха принудителна смяна. Пачаме влезе на мястото на контузения Каскардо.

В 33-ата минута Арда създаде най-доброто положение за гол до този момент. Иванов центрира отдясно, Боруков изпревари Ачинели и отклони с глава, но за късмет на "зарали" топката профуча покрай горния ляв ъгъл на тяхната врата.

Три минути след това Годой отправи коварен удар от дистанция, чрез който затрудни Дичевски, но стражът на домакините изби в корнер. След неговото изпълнение Скуадроне стреля с глава в аут.

Малко преди края на първата част Боруков отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но покрай вратата. До края на полувремето Арда изгради още една добра атака. Иванов намери Тунгара, който отправи опасен удар, но Скуадроне изби с глава в корнер.

С началния съдийски сигнал на втората част домакините натиснаха своя опонент и в 47-ата минута бяха близо до попадение след бомбен удар на Боруков, който профуча покрай дясната греда. В 66-ата минута кърджалийци отправиха пореден удар, този път чрез Станислав Иванов, но Ачинели улови. Секунди по-късно стражът на Берое изби с върха на пръстите си изключително опасен шут на Тунгара от двайсетина метра.

Последва и набег на Боруков отдясно в наказателното поле на гостите, който завърши с центриране, а Скуадроне за малко не си вкара автогол в опит да изчисти.

Превъзходството на домакините в тази част от мача бе осезаемо и те стигнаха до гол в 71-ата минута. Цонев центрира от фал към Тунгара и бившият футболист на Берое прониза Ачинели след удар с глава.

До края на мача старозагорци пробваха да изнесат играта в половината на домакините, но Арда не срещна кой знае какви трудности да  отрази атаките им и ударжа сравнително лесно крехката си преднина.

АРДА - БЕРОЕ 1:0

1:0 Абубакар Тунгара 71

АРДА: 24. Дичевски, 3. Сако, 7. Тунгара, 9. Боруков, 11. Стойчев, 12. Окезие, 18. Хюсеинов, 21. Цонев, 26. Ел Мами, 80. Котев, 99. Иванов

БЕРОЕ: 23. Ачинели, 2. Де Асис, 3. Минго, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 9. Годой, 11. Политано, 17. Ласо, 18. Ойос, 21. Сейхас, 91. Трибуле

Снимки: Startphoto