Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Поредните голове на Хари Кейн за малко да не стигнат на Байерн за успех

Хари Кейн отбеляза нови две попадения за Байерн (Мюнхен), но тимът беше на крачка от домакински провал срещу Хайденхайм в среща от Бундеслигата. Все пак шампионите се наложиха с 4:2 и поне за денонощие излязоха начело в Бундеслигата след 11 изиграни двубоя.

Английският национал даде добър аванс на баварците с два гола още преди почивката - в 14-тата и 44-тата. След това футболистите на Томас Тухел като че ли подцениха новака и бяха наказани с две попадения в 67-ата и 70-ата минути, реализирани от Тим Клайндийнст и Ян-Никлас Бесте. Байерн обаче се съвзе бързо и само две минути след гола за 2:2 отново си върна аванса - чрез Рафаел Герейро. Пет минути преди края друг от резервите - Ерик-Максим Чупо-Мотинг, се разписа за крайното 4:2.

По сходен начин по-рано през сезона Хайденхайм шокира Борусия (Дортмунд) на “Сигнал Идуна Парк”. Тогава “жълто-черните” също дръпнаха с 2:0, но после гостите изравниха и си тръгнаха с точка. Сега обаче мюнхенци не позволиха това и записаха деветата си победа в шампионата.

Така Кейн се разписа в шеста поредна среща на Байерн и вече има 21 гола в 16 мача.

Треньорът на Байерн Томас Тухел заложи на състав, който определено не беше най-добрият му. От първата минута излезе 19-годишният сръбски национал Александър Павлович (халф) и сенегалецът Буна Сар (десен бек), който не беше стартирал в елита от 21 месеца. На пейката бяха оставени футболисти като Алфонсо Дейвис, Кингсли Коман и Рафаел Герейро. Гостите излязоха в схема 4-1-4-1 с Тим Клайндийнст в атака.

Изненадващо гостите започнаха много силно и в 4-тата минута Ян Шьопнер за малко да порази мрежата на Мануел Нойер, но ударът му беше блокиран.

Веднага обаче шампионите заиграха по очаквания начин и бързо създадоха две положение, пропуснати от Упамекано и Сане.

При следващата възможност в 14-тата минута Хари Кейн беше точен - 1:0 за Байерн.

Отборът на Хайденхайм пропиля прекрасен шанс за изравнителен гол в 20-ата минута, когато Клайндийнст беше изведен сам срещу вратаря, но се забави и после дори стреля много неточно.

Почти същото обаче се случи и пред другата врата, след като в 32-рата Льорой Сане се устреми към вратата, но и той не беше точен при изстрела си.

Байерн доминираше и създаваше положения. Така в 43-тата изненадващо Буна Сар се оказа очи в очи с Кевин Мюлер, но стражът успя да избие в корнер.

От последвалото центриране обаче никой не покри Хари Кейн и той с лекота насочи топката в мрежата за 2:0.

Добрата преднина успокои домакините. Стигна се до две спорни ситуации за дузпа - по една и за двата тима.

Хайденхайм намери сили да шокира шампионите и в 67-ата Клайндийнст върна едно попадение. След още само три минути резултатът вече беше 2:2, след като и Бесте се разписа.

Отговорът на Байерн беше светкавичен и е в 72-рата Герейро върна аванса на домакините - 3:2.

Последва поредица от атаки на баварците, които се опитваха да си гарантират успеха. Това се случи в 85-ата, когато друга от резервите Ерик-Максим Чупо-Мотинг покачи на 4:2 с глава.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!