Хебър шокира Черно море в последната секунда

Хебър (Пазарджик) и Черно море завършиха наравно 1:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. До равенството се стигна изключително драматично, след като гостите водеха до 96-ата минута, но точно с последното докосване на топката капитанът на пазарджиклии Стефан Цонков вкара и изравни резултата. Иначе двата тима изиграха равностоен двубой с атаки и към двете врати. Исмаил Иса бе открил в средата на второто полувреме (66’), а в 77-ата Алекс Фернандес нацели гредата. Точката изпраща “моряците” еднолично на първото място, но те могат да бъдат изместени от там, ако утре ЦСКА - София победи Крумовград. Хебър от своя страна прекъсна негативната си серия от две поредни загуби.

Двубоят започна доста равностойно и през първите 20 минути нападения имаше и към двете врати, но без никакви положения. Тогава обаче дойде и първата по-сериозна опасност. Завърналият се след контузия Мазир Сула пусна хубаво подаване към Исмаил Иса, който остана сам срещу Игонен и от малък ъгъл стреля право в ръцете на вратаря. След спасяването последва добавка от централния нападател на “моряците”, но отново стражът на домакините изби.

В 39-ата минута Черно море отново създаде опасно положение. Алекс Фернандес напредна отдясно, смени рязко посоката и стреля с левия си крак. Игонен обаче отново показа рефлекс и спаси. Само 2 минути по-късно Иса можеше да открие резултата. Централният нападател отново остана очи в очи с вратаря на Хебър, но ударът му премина високо над напречната греда.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме стартира на по-високо темпо, но отново без сериозни ситуации през първите 15 минути. В 55-ата Тисовски опита късмета си от сериозна дистанция, но не вкара достатъчно сила и Дюлгеров улови без проблем. 5 минути по-късно Алекс Фернандес опита идентичен удар на този от първото полувреме, но кълбото излезе в аут.

В 66-ата минута обаче “моряците” стигнаха до попадение. Алекс Фернандес пусна хубаво подаване към Исмаил Иса, който се измъкна по прекрасен начин от защитата на Хебър. Останал очи в очи с вратаря на домакините, този път централният нападател не сбърка и прокара топката покрай Игонен, за да направи резултата 0:1.

В 76-ата минута се откри отлична възможност пред Черно море да направи резултата 0:2. При една от контраатаките на тима Алекс Фернандес получи в средата на терена, напредна с топка в крака и остана напълно сам срещу вратаря. Ударът му бе добър, премина покрай стража, но за нещастие на “моряците” се отклони в страничния стълб.

2 минути по-късно Кабов получи на добра позиция, но шутът му премина високо над вратата. В 79-ата минута нова добро нападение на гостите остави Александър Василев отляво сам срещу вратаря, но и този път Игонен се намеси добре, въпреки че ударът бе от близка дистанция.

Двубоят вървеше към победа на варненци, но Хебър не бе казал последната си дума. След натиск в края се стигна до корнер в полза на домакините в 95-ата минута. След центриране топката бе отклонена на близката греда от Лазар Марин и така тя стигна до далечната страна на вратата, където Стефан Цонков от близка дистанция не сбърка и изравни - 1:1.

Веднага след гола главният съдия изчака решението на ВАР, но след като не се установи нищо нередно, той сложи край на двубоя.

ХЕБЪР 1:1 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Исмаил Иса (66)
1:1 Стефан Цонков (90+6)

Стартови състави:

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса.

Снимки: Startphoto