Луис Суарес избухна с хеттрик за страхотен обрат на Гремио (видео)

Бившият нападател на Ливърпул и Барселона Луис Суарес избухна с хеттрик за своя Гремио и бе с основна заслуга за обрата и победата с 4:3 над Ботафого като гост в мач от 33-тия кръг на бразилското първенство. Срещата се проведе на стадион "Васко да Гама" в Рио де Жанейро.

В 6-ата минута на срещата бившият нападател на Челси и Атлетико Мадрид Диего Коща откри резултата за Ботафого. Почти веднага Евертон Галдино изравни. Ботафого обаче се оттегли на почивката с преднина в резултата след гол на Жуниор Сантош, а в самото начало на второто полувреме увеличиха аванса си с попадение на Марлон.

Тогава дойдоха минутите на нападателя на гостите Луис Суарес, който отбеляза хеттрик (50’, 54’ и 69’) и донесе победата на Гремио. Ботафого загуби четвърти пореден мач, но продължава да води в класирането с 59 точки, пред Гремио със същия актив, но по-лоша голова разлика.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

36-годишният уругваец има 48 мача, 23 гола и 16 асистенции за бразилския тим през този сезон във всички турнири. Очаква се през януари той да се присъедини към Интер Маями, където ще се събере с бившите си съотборници от Барселона Лео Меси, Серхио Бускетс и Жорди Алба.