Астън Вила доближи следващата фаза след обрат

Астън Вила се доближи до класиране за следващата фаза на Лигата на конференциите след победа с 2:1 в домакинството си на АЗ Алкмаар. Бирмингамци успяха да сътворят обрат през второто полувреме. Тимът на Унай Емери, който записа победа номер 100 в евротурнирите, дели първото място в група "Е" с Легия (Варшава). Двата отбора имат по 9 точки и имат нужда от още една, за да си осигурят място в следващия етап от турнира.

Емери направи четири промени от последния мач на тима, като извади силен състав. В самото начало Лангле се разписа, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР. Удар на Оли Уоткинс пък бе изчистен от голлинията. Друг удар на Лангле също се озова в мрежата, но гол отново нямаше поради засада.

Бирмингамци обаче имаха някои проблеми през първата част, в която гостите като цяло успяха да ограничат атаките им. АЗ Алкмаар разчиташе много на нападателя Вангелис Павлидис. Гръцкият национал показа защо има 14 гола в Ередивизи от началото на сезона. Той за малко да прехвърли Емилиано Мартинес с амбициозен удар. След това пропусна една възможност преди негово попадение да не бъде зачетено поради засада. Павлидис стигна до своя гол в 52-ата минута, когато той бе изведен зад защитата и преодоля Мартинес.

Астън Вила веднага се хвърли в атаки и започна да създава положения. Диего Карлос изравни, след като засече топката след ъглов удар. Емери направи тройна смята и вкара в игра Луис, Кеш и Дзаниоло. Това даде резултат. Великолепно подаване на бразилеца изведе Уоткинс в 81-ата минута и нападателят направи обрата пълен.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!