Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Рейнджърс пребори Спарта за второто място

Глазгоу Рейнджърс записа втората си победа в Група С на Лига Европа, след като надигра с 2:1 Спарта (Прага) на "Айброкс" и се откъсна на второ място във временното класиране. Данило откри резултата в 12-ата минута, когато се възползва от грешка на Гомез и с техничен удар с левия крак пусна топката покрай стража на гостите. Тод Кантуел удвои в 20-ата, като и тук Гомез позволи да бъде преодолян леко, след което англичанинът стреля в далечния ъгъл. Малко след това удар на Данило срещна гредата.

В 77-ата минута Пресиадо се откъсна отдясно и комбинира с Лукаш Хараслин, който върна Спарта в мача. Още в следващата минута Данило помисли, че е възстановил преднината от два гола на Рейнджърс, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение срещу Сьоренсен. До края Рейнджърс задържа преднината си, въпреки че имаше нервност, за да запише много важен успех в групата.

Снимки: Imago