ЛАСК не само записа първа победа в Лига Европа, но дори запази шансове за нещо повече

ЛАСК Линц записа първа победа в тазгодишното издание на Лига Европа, след като категорично надигра с 3:0 у дома Роял Юнион СЖ в двубой от Група "Е". Така австрийският тим остава на последно място, но вече има шансове да се бори дори за втората позиция и продължаване в елиминиациите. Още до почивката ЛАСК водеше с 2:0 след попадения на Саша Хорват, който откри от дузпа в 24-ата минута, и Максим Таловеров, засякъл в добавеното време с глава центриране на самия Хорват, след като преди това домакините изпълниха късо корнер.

В 77-ата минута Робин Зум оформи крайния резултат, правейки добавка отблизо след удар в гредата на Зиерейс.

В следващия кръг ЛАСК има тежко гостуване на Ливърпул, докато Роял Юнион има визита на Тулуза.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago