Фиорентина взе преднина в групата си в Лигата на конференциите

Финалистът от миналия сезон Фиорентина поведе еднолично в група “F” в Лигата на конференциите след четвъртия кръг. Това стана факт, след като италианският отбор очаквано надигра Чукарички като гост (1:0), а по същото време Ференцварош и Генк завършиха при 1:1 в Унгария.

На стадиона в Лесковац тимът от Флоренция се наложи след ранен гол на Мбала НЗола от дузпа. Той беше точен в 8-ата минута, а наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря срещу него.

След това Фиорентина продължи да доминира, но пък и домакините изпуснаха един отличен шанс.

В другата среща Ференцварош и Генк си размениха по един гол след неубедителни действия на вратарите. Две минути след почивката Александър Пешич се възползва от колеблива намеса на Маартен Вандервоорд и вкара за 1:0 в полза на домакините. Четвърт час по-късно обаче и стражът на унгарския първенец Денес Дибуш като че ли не се справи добре и Даниел Муньос го наказа при добавка.

Директно към осминафиналите продължава само победителят в групата, а вторият ще играе в плейофен кръг.